Domek Myśliwski

W pobliżu osady Grabówek znajduje się domek myśliwski naszego Koła. Inicjatorami budowy byli koledzy: Jan Denis, Franciszek Kuniński, Zbigniew Mendrek. Pozwolenie na budowę uzyskano z Urzędu Gminy w Janowie 24 września 1975 roku. W kwietniu 1980 roku uzyskano zgodę na podłączenie elektryczności. Prócz wymienionych inicjatorów szczególnie zaangażowani w prace związane z budową byli koledzy: Zdzisław Gawlik, Adam Bałuszczak, Jan Kobacki, Zdzisław Kwiecień, Tadeusz Miecznikowski, Adam Ogorzelski, Marian Szymczak. Ze środków Koła zakupione zostały stoliki, krzesła, tapczaniki, kołdry i poduszki. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych wymieniono podłogę w świetlicy i zamontowano kominek z wkładem grzewczym. Urządzono szatnię i łazienkę, w kuchni położono płytki. Łazienkę wyposażono w kabinę prysznicową, umywalkę i urządzenia sanitarne. Otoczenie domku również zostało estetycznie uporządkowane. Dziedziniec jest wyłożony dębowymi klockami, uporządkowano trawniki i przycięto drzewa owocowe. Te istotne zmiany następowały sukcesywnie w ciągu 2-3 lat. Prace wykonano przy dużym zaangażowaniu materialnym kolegi Andrzeja Chomańskiego, wiele wysiłku włożyli również koledzy: Ryszard Schuetz, Zbigniew Szałwiński, Stanisław Wojdyłło, Lech Żegliński. Od początków swego istnienia domek służy myśliwym i społeczeństwu. W świetlicy mają miejsce zebrania Koła. Corocznie na zakończenie Polowania Hubertowskiego na dziedzińcu przed domkiem układany jest pokot, wraz z zaproszonymi żonami myśliwych odbywa się biesiada w świetlicy.

W okresie wakacyjnym myśliwi z rodzinami wypoczywają w pokojach gościnnych, kożystając z oddalonego o kilkaset metrów kąpieliska nad jeziorem Zawadzkim. Z domku kożysta również młodzież nidzickich szkół, dla której organizowane są pogadanki i praktyczne lekcje przyrody. Gospodarzem domku jest mieszkający w Muszakach Kolega Zbigniew Szałwiński.

Do dziś mówi się po prostu "domek". Nie ma on swojej nazwy. Jest to okazja do skorzystania z fantazji Kolegów. Warto znaleźć dla tego miejsca nazwę związaną z historią Koła, z Kolegami którzy odeszli. Potrzeba pomysłu!

Poza biesiadą Hubertowską Koło corocznie organizuje (od pewnego czasu wspólnie z K.Ł. Knieja) bal myśliwski, którego ideą jest m.in. propagowanie łowiectwa w społeczeństwie nidzickim.

Dla Członków